все про Неврологію

Невралгія: симптоми і лікування

Невралгія - патологічний стан, який прогресує внаслідок ураження певних відділів периферичних нервів. Для цієї недуги характерним є виникнення гострого і інтенсивного болю по всій протяжності нервового волокна, а також в зоні його іннервації. Невралгія може почати розвиватися у людей різних вікових категорій, але більш до неї схильні представниці прекрасної статі після 40 років.

Невралгія може «атакувати» будь-який нерв, але все ж частіше діагностують такі види недуги: невралгія лицьового нерва або трійчастого; невралгія спини; невралгія сідничного нерва; невралгія язикоглоткового нерва; невралгія потиличного нерва.

Починати лікувати невралгію потрібно як тільки був підтверджений діагноз. Багато хто вважає, що цей стан не є небезпечним для організму людини. Це не зовсім вірне припущення. Як вже було сказано вище, невралгія прогресує вдруге, а це значить, що до її прояви в організмі вже прогресував будь-який небезпечний патологічний процес. Ось він і може представляти серйозну загрозу здоров'ю і життю людини, і в першу чергу лікувати потрібно його.

Особливо небезпечна невралгія при вагітності, так як вона може посилити її перебіг і навіть спровокувати викидень. Всі методи лікування невралгії поділяють на консервативні та хірургічні. Лікарі зазвичай спочатку проводять консервативну терапію, і тільки з огляду на її неефективності вдаються до хірургічних методик лікування. Консервативні методи лікування: призначення антизапальних і знеболюючих ліків. Лікувати невралгію такими засобами потрібно обов'язково, так як вони допоможуть усунути больовий синдром і зняти запалення в ураженому нервовому волокні.

У план лікування можуть включити баклофен, ібупрофен та інше; прийом вітамінів з групи В. Найчастіше для лікування недуги їх призначають у вигляді ін'єкцій; голковколювання дає дуже хороші результати при лікуванні хвороби; фізіотерапевтичне лікування. Використовують ультрафіолет, лазер, магнітні поля та інше. Терапія може доповнюватися тими чи іншими засобами залежно від того, який вид недуги був діагностований: при міжреберній невралгії показано витягування хребта, плавання і носіння спеціальних корсетів. Також в план лікування включають заспокійливі лікарські засоби; здавлення трійчастого нерва лікують за допомогою протисудомних засобів. Іноді лікарі вдаються до хірургічного руйнування частини ураженого нервового волокна; при патології сідничного нерва показаний постільний режим, прийом антизапальних препаратів, нервові блокади і електрична стимуляція.