Міжреберна невралгія: симптоми і лікування

Міжреберна невралгія - це хворобливий стан, що викликається роздратуванням міжреберних нервів або їх здавленням. Міжреберна невралгія, симптоми якої, як правило, відзначаються у людей старшого віку, пояснюється віковими змінами, актуальними для стану їх судин. Що стосується дітей, то у них це захворювання зустрічається виключно рідко.

Міжреберна невралгія є больовим синдромом, яке провокується рефлекторно, що відбувається, як нами зазначалося, в результаті певного впливу на міжреберні нерви. Досить часто даного типу невралгія виникає на тлі запущеної стадії остеохондрозу, що відбувається в результаті здавлювання, виробленого на корінці міжреберних нервів міжхребцевими грижами. В якості інших можливих причин виникнення цього захворювання виділяють і ряд захворювань, до яких зокрема належать гормональна спонділопатія, спондиліт, новоутворення, хвороба Бехтерева та ін. Спровокувати напад захворювання може застуда або переохолодження, отруєння або інфекція , психічний стрес або травма. Крім цього, до цього числа факторів впливають на появу міжреберної невралгії також надмірні фізичні навантаження, які здійснюються з непривички або без необхідного попереднього розігріву.

Симптоми міжреберної невралгії: біль в області грудної клітини, блідість шкіри, біль в спині, біль в попереку, біль в області серця, біль біля лопатки, поверхневе дихання, відчуття тяжкості в області грудної клітини, м'язові скорочення, поколювання шкіри, втрата чутливості.

В якості головного симптому міжреберної невралгії виступає біль, яка зосереджується в області серця. Ця біль, по своїй суті, відрізняється від того болю, яка супроводжує серцеві захворювання, і, перш за все, тим, що у випадку з міжреберною невралгією біль має нейропатичний характер. Іншими словами, провокують її ті чи інші захворювання, пов'язані з нервовою системою, а також з її елементами або актуальними для них ушкодженнями.

В якості основи для успішного лікування, безсумнівно, застосовуються заходи, орієнтовані на усунення больових відчуттів. Позбутися ж від них можна лише тоді, коли повністю усунуто фактор впливу. Як ми з'ясували, біль виникає в результаті здавлювання і стиснення нервових закінчень, відповідно, хворому, в першу чергу, пропонуються протибольові медпрепарати. У разі виявлення лікарем в ході обстеження неправильності в розташуванні шийних хребців і хребців області грудного відділу, потрібно їх «повернення на місце», що передбачає необхідність в фізіотерапевтичних процедурах і в масажі.