все про Неврологію

Ішемічний інсульт: симптоми і лікування

Ішемічний інсульт - це порушення мозкового кровообігу гострого типу, що виникає через недостатність надходження до певної ділянки мозку крові або до повного припинення цього процесу, крім того, при ньому відбувається пошкодження тканини мозку в комплексі з його функціями. Ішемічний інсульт, симптоми якого, так само як і саме захворювання, найбільш часто відзначаються в числі найпоширеніших видів цереброваскулярних захворювань, є причиною подальшої інвалідності і нерідко летального результату.

Переважна частина симптоматики при ішемічному інсульті полягає в мовних порушеннях, а також чутливих і рухових порушеннях. Крім цього, відбитися протягом процесу може і на зорі (по одній зі сторін). Рухові порушення виявляються в незручності рухів і в їх слабкості, зосереджується з одного боку тіла. Слабкість в кінцівках також може розвинутися і в двосторонньому вигляді. Додатково відзначаються порушення ковтання і координації. Мовні порушення, також відзначаються зорові зміни, при яких знижується на одне око зір, з правого або з лівого боку поле зору може «випадати», можлива двостороння сліпота і двоїння, що виникає перед очима. Вестибулярні порушення, створюється відчуття, що предмети перед очима обертаються (то визначається як системне запаморочення). Поведінкові порушення, порушення пізнавальних функцій, хворому важко одягатися і чистити зуби, зачісуватися і виконувати ряд інших стандартних дій. Орієнтація в просторі також порушується, відзначаються порушення пам'яті, а також порушення просторово-зорового сприйняття.

Основна мета лікування в цьому випадку полягає у відновленні неврологічних реакцій, які зазнали порушень, а також у визначенні заходів профілактичного масштабу і заходів, орієнтованих на усунення ускладнень. Ішемічний інсульт може бути вилікуваний із застосуванням для цього медикаментозних і хірургічних методик.