все про Неврологію

Депресія: симптоми і лікування

Найчастіше люди задаються питанням наступного характеру: «Що ж таке депресія, і як з нею боротися?» Про те, що депресія є складним і серйозним захворюванням, яке виявляється через перевагу психологічних травм, вже відомо. Розглядаючи питання про способи боротьби з захворюванням, необхідно перш за все приділити увагу симптомам депресії, так як саме перша ознака недуги дає чітко зрозуміти про локалізацію того чи іншого виду нездужання у людини. Симптоми депресії досить різноманітні і проявляються у кожного по-різному в залежності від виду переважаючого нездужання.

Основними ознаками симптомів недуги є: тривожні відчуття; почуття провини або відчаю; зниження самооцінки; замкнутість в собі. Симптоми депресії у жінок виявляються більш чітко, ніж у чоловіків, що пов'язано з фізіологічними особливостями головного мозку. Чоловік може перебувати в депресії протягом багатьох років і приховувати це. У жінок картину симптомів видно досить чітко, тому якщо виявляються перші ознаки локалізації недуги, то необхідно звернутися негайно до лікаря.

Симптоми захворювання також проявляються у вигляді постійної втоми, відсутність інтересу до життя. Хворому вже нецікаво те, що раніше йому приносило радість і задоволення. Симптоми захворювання зачіпають навіть сексуальне життя, сприяючи розвитку імпотенції у чоловіків і безпліддя у жінок. Захворювання спостерігається і по зміні поведінки людини: він стає неуважним, втрачає здатність до цілеспрямованих дій, не може сконцентрувати свою увагу. Найчастіше хворий починає уникати своїх рідних і близьких, він стає самотнім і замкнутим.

Нерідко порятунок від таких симптомів люди знаходять в спиртовмісних напоях або психотропних, а ще гірше наркотичних речовинах. Думки у хворого депресією стають негативними і спрямованими проти себе. Людина вважає себе непотрібною, нікчемною, думає що обтяжує рідних і близьких людей, складність у прийнятті будь-яких рішень. Симптоми недуги зачіпають не тільки емоційну сферу, вони також виявляються у вигляді порушення сну, з'являється безсоння. Вдень хворий може відсипатися за ніч, але при цьому сни нетривалі, і наповнені частими пробудженнями, фобіями. З боку харчування картина може розвиватися за двома сценаріями: хворий може втратити апетит зовсім, при цьому починає швидко виснажуватися організм, що призводить до схуднення. Апетит може посилюватися, і при цьому хворий починає переїдати, харчуватися в нічний час і набирати активно вагу. З перебігом захворювання з'являються фізичні болі в області серця, живота, грудини. Нерідко депресія призводить до виникнення запорів. На тлі зниження енергетичного запасу відбувається швидка перевтома організму як при фізичних, так і розумових навантаженнях.

Лікування депресії починається, перш за все, з правильно поставленого діагнозу і визначення форми загострення, в якому знаходиться захворювання. Якщо правильно і своєчасно лікувати депресію, то, як результат можна домогтися повного одужання. Більшість людей не бажають відвідувати лікаря, так як визначення діагнозу загрожує негативними наслідками для хворого: введення соціальних обмежень, постановка на облік, заборона на водіння транспортних засобів і виїзд за кордон. Хворий в більшості випадків вважає, що все пройде через певний час, але, на жаль, це тільки погіршить ситуацію. Таким чином, якщо не лікувати психічний розлад, то в підсумку хворого чекає або суїцидальний рецидив на тлі емоційного зриву, або ж поява смертельного захворювання.

Лікування захворювання за допомогою цих антидепресантів є не тільки ефективним, але й безпечним. Для кожного пацієнта в індивідуальному порядку призначається певна доза для прийому. Варто зауважити, що ефективність дії цих препаратів полягає в тривалості, тому на позитивний вплив розраховувати в перші тижні не потрібно. До того ж антидепресанти не викликають залежності і звикання, тому їх вживання призначається в першу чергу.

При цьому лікування депресії повинно покладатися не тільки на лікаря, але і на оточуючих хворого людей. Важливо, щоб всі дії хворого сприймалися без агресії, необхідно постійно підтримувати його, говорити тільки на оптимістичні тематики і налаштовувати хворого на позитивні моменти. Зрештою, необхідно відвернути його від своїх думок, подарувати йому посмішку і радість, і чим частіше ви будете спостерігати на його обличчі дані прояви, тим швидше він вилікується від депресії.