все про Неврологію

Інсульт: симптоми і лікування

Геморагічний інсульт зазвичай починає прогресувати в денний час доби після стресу або коли почався гіпертонічна криза.

Симптоми патології виникають різко: сильний головний біль; неможливість дивитися на світло, так як це посилює больові відчуття; нудота; блювота; запаморочення; почуття пульсації в голові; перед очима у людини починають з'являтися червоні кола - це характерний симптом розвитку геморагічного інсульту. Всі зазначені симптому поступово посилюються. У людини спостерігається пригнічення свідомості. Він може навіть впасти в ступор або кому. Але безпосередньо перед цим сам пацієнт втрачає орієнтацію в часі, у нього проявляють галюцинації різного роду.

Одночасно з вищевказаними ознаками, розвиваються також симптоми, які називають вогнищевими. Вони безпосередньо залежать від того, в якій області мозку стався крововилив: асиметрія особи; параліч кінцівок; нечітка мова; гугнявий голос; порушення відтворення мови. На тлі зазначених симптомів часто піднімається температура тіла, і можуть виникнути судоми. Це свідчить про розвиток набряку мозку. Також виявляються такі симптоми: косоокість; критичне зниження артеріального тиску; діаметр зіниць стає різним; глибина і ритм дихання порушуються; серцева діяльність також порушується.

Наслідки геморагічного інсульту залежать від того, де в мозку локалізувалося ураження, який обсяг гематоми, і який вік людини, у якого виявилися симптоми недуги: порушення координації; часткова відсутність рухів в кінцівках; неможливість правильно відтворювати мову; агресивна поведінка; порушення ковтання; недовірливість і лякливість; асиметрія особи; епілептичні напади; зниження пам'яті; порушення роботи сечового міхура або кишечника; сильні головні болі.

Прогноз при такому недугу досить серйозний. У 50-90% випадків спостерігається летальний результат. Навіть в разі своєчасного реагування на симптоми патології, проведення грамотної діагностики та правильного лікування, немає гарантії того, що пацієнт виживе, і крововилив не буде рецидивувати. Також прогноз несприятливий і для подальшого життя. Практично всі пацієнти, які змогли впоратися з недугою, залишаються інвалідами.

Важливо при появі перших симптомів недуги відразу ж звернутися в медичний заклад для діагностики та лікування недуги. Зволікання може коштувати пацієнту життя. Лікування геморагічного інсульту потрібно починати проводити в перші три години після того, як проявилися перші симптоми. В іншому випадку прогноз його буде несприятливим. Основна мета терапії - знизити артеріальний тиск, підтримати роботу життєво важливих органів і систем, а також усунути неприємні симптоми. Для профілактики розвитку сепсису в головному мозку призначають приймати антибіотики широкого спектру дії. Також вводяться препарати, що містять активні речовини, що допомагають зупинити кровотечу з розірваної судини. Іноді потрібно провести хірургічне видалення гематоми. Як тільки гострий період геморагічного інсульту закінчиться, пацієнту призначаються різні реабілітаційні заходи, які дозволять нормалізувати його стан і поліпшити прогноз недуги: дихальна гімнастика; масаж; гідротерапія; пацієнтові призначають займатися з логопедом; ЛФК; електронейростимуляція; кольоротерапія.

Лікування інсульту процес дуже тривалий і непростий. Його потрібно проводити тільки в стаціонарних умовах під постійним контролем лікарів. Це також необхідно для того, щоб не допустити рецидиву патології.