все про Неврологію

Що таке геморагічний інсульт?

Геморагічний інсульт - небезпечний стан, що характеризується крововиливом в мозок через розрив кровоносних судин під дією критично підвищеного артеріального тиску. Даний вид інсульту є найбільш важким і має найгірший прогноз. Найчастіше він розвивається у осіб у віці 35-50 років, у яких в анамнезі є гіпертонічна хвороба або атеросклероз.

Порушення мозкового кровообігу супроводжується формуванням гематоми або ж просоченням кров'ю нервових тканин. При пошкодженні мозкової речовини розвиваються розлади неврологічного характеру, аж до того, що людина може повністю втратити рухові функції. Також у нього може порушитися мова, ковтання і навіть дихання.

Геморагічний інсульт має досить високу вірогідність смертельного результату. Велика частина людей, які все ж виживають після нього, назавжди залишаються інвалідами. У медицині існує два різновиди інсультів - геморагічний і ішемічний. При першому зазначеному недугу відзначається гостре порушення струму крові в мозку через звуження просвіту судин або порушення їх цілісності. Поняття «геморагічний інсульт» об'єднує в собі субарахноїдальний і внутрішньомозковий крововилив. На відміну від ішемічної форми, дана недуга протікає дуже важко і має високу смертність. Прогноз в більшості клінічних ситуацій, несприятливий. Геморагічний і ішемічний інсульт може бути як первинним, так і вторинним. Первинне гостре порушення мозкового кровообігу є результатом стоншування стінки кровоносних судин або ж гіпертонічного кризу. Вторинна форма патології прогресує через розрив аневризми або через гемангіоми.

Причин прогресування геморагічного інсульту досить багато. Серед основних етіологічних чинників можна виділити наступні: утворення і розрив аневризми; часті гіпертонічні кризи; сформована гемангіома; атеросклероз судин; мальформація судин - як вроджена, так і придбана; гемофілія; дисеміноване внутрішньосудинне згортання; ангіопатія; енцефаліт; різні патології серцево-судинної системи; безконтрольний прийом антиагрегантів і тромболітичних препаратів; вживання наркотичних препаратів; анемія; патології судин запального характеру; пухлини мозку доброякісного і злоякісного характеру; цукровий діабет; вживання алкогольних напоїв і куріння.