Вегетосудинна дистонія: симптоми і лікування

Вегетосудинна дистонія (ВСД) - це захворювання, яке залучає в патологічний процес весь організм. Найчастіше негативний вплив від вегетативної нервової системи отримують периферичні нерви, а також серцево-судинна система. Лікувати недугу потрібно в обов'язковому порядку, так як в запущеній формі вона буде давати важкі наслідки на всі органи. Крім цього, медична допомога допоможе пацієнтові позбутися від неприємних проявів хвороби.

Що провокує хворобу? Вегетосудинна дистонія у дітей може виникнути через спадковості або невідповідності темпів фізичного розвитку нервово-гормонального апарату. Вегетосудинна дистонія у дорослих виникає з наступних причин: виснаження організму через перенесених інфекційних захворювань гострого або хронічного характеру, а також інтоксикацій; поганий сон, неможливість заснути, раннє пробудження; втома в хронічній формі, пригнічений настрій, депресія; непостійне і незбалансоване харчування; часті фізичні роботи або гіподинамія; гормональний збій в організмі; зміна кліматичних умов або часового поясу. Представлені фактори на тлі зниженої пристосованості організму негативно впливають на периферичну нервову систему і сприяють дисбалансу її працездатності. Подібні процеси викликають активацію виробництва біологічно активних компонентів і порушення метаболізму в тканинах серця і судин. В результаті викликає неадекватну реакцію органів навіть у звичайному режимі.

Нерідко ознаки вегетосудинної дистонії маскуються під інші патології. Тому розпізнати основний недуг буває проблематично. Для цих цілей часто скликають консиліум лікарів і на підставі спільної думки виносять вердикт.

Але як визначити, що у тебе вегетосудинна дистонія? Є ряд проявів, які можуть направити вас на вірний шлях до постановки діагнозу: запаморочення; часті почуття тривоги і паніки без причини; стійке безсоння; головні болі нападів характеру; тремтіння в руках або у всьому організмі; часті походи в туалет; постійний страх; часте або сповільнене биття серця; оніміння кінцівок; утруднене дихання; приплив жару до голови; відчуття слабкості і розбитість; почуття нудоти і блювання; непритомний стан.

Як лікувати вегетосудинну дистонію за допомогою препаратів? Лікувати таке захворювання дозволяється за допомогою антидепресантів і транквілізаторів. Препарати при ВСД лікар прописує виходячи із загальної симптоматики пацієнта: нестабільний тиск можна нормалізувати гіпотензивними препаратами. Лікування ВСД має включати препарати в комбінації з трав'яними настоями (ромашка, валеріана). Вони мають заспокійливий ефект і допомагають побороти основні симптоми недуги. Відмінний результат досягається, якщо лікування захворювання здійснюється за допомогою гліцерину. Його дія спрямована на регулювання метаболізму, зниження емоцій, підняття інтелектуальної працездатності. При ВСД лікування включають препарати, які прекрасно налагоджують кровопостачання головного мозку, мікроциркуляцію крові. Дозування медикаменту і курс терапії визначається з урахуванням індивідуальних особливостей.