все про Неврологію

Хвороба Альцгеймера: симптоми і лікування

Хвороба Альцгеймера - це захворювання головного мозку дегенеративного характеру, що виявляється у формі прогресуючого зниження інтелекту. Хвороба Альцгеймера, симптоми якої колись вперше були виділені Алоїсом Альцгеймером, німецьким психіатром, являє собою одну з найбільш поширених форм деменції (набутого божевілля).

Ризик виникнення цього захворювання зростає при наявності наступних актуальних чинників:

вік від 60 років;
надмірна вага,
ожиріння;
наявність в анамнезі хворого травм голови;
гіпертонічна хвороба;
наявність захворювання у найближчих родичів.

Хвороба Альцгеймера симптоми:

Втрата інтересу до життя, втрата недавньої пам'яті. Неможливість ведення адекватних міркувань про гроші. Поява труднощів в освоєнні чогось нового, а також у створенні і збереженні нових спогадів. Поява проблем, пов'язаних з промовою. Так, у фразі можуть бути використані слова, схожі в звучанні, однак відрізняються за смисловим змістом. З огляду на це, хворий, усвідомлюючи своє становище і щоб уникнути за рахунок цього помилок, може перестати розмовляти. Втрачається можливість тривалої концентрації уваги, хворий втрачає здатність до відвідування вже знайомих місць. Відбувається активний й агресивний опір новим речам і змін в цілому. Виникає проблема в організації і в логічному мисленні. Відбувається часте задавання питань (повторне). Хворий йде «в себе», відбувається втрата інтересу, виникає дратівливість і нехарактерна для нього сердитість при відчутті втоми. Прийняття рішень відбувається з серйозними труднощами. Хворий забуває оплачувати що-небудь або, навпаки, платить занадто багато. Часто хворий забуває поїсти, або, навпаки, їсть постійно. Часто губляться речі, також хворий часто їх складає не на потрібному місці.

Діагностування захворювання для встановлення діагнозу вимагає, перш за все, виключення інших хвороб, що супроводжуються подібними симптомами. До таких хвороб відносяться хвороба Паркінсона, захворювання щитовидної залози, пухлина мозку, атеросклероз, інсульт тощо.

Зокрема для визначення конкретно хвороби Альцгеймера застосовуються такі методи: КТ і МРТ (комп'ютерна томографія в комплексі з ядерно-магнітним резонансом). За рахунок проведення даних процедур з'являється можливість визначення стану мозку, а також виключення перерахованих вище захворювань. Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз. Визначають наявність / відсутність гормональних розладів, захворювань крові, інфекцій та ін.

На сьогоднішній день лікування хвороби Альцгеймера є неможливим через її невиліковність. Однак існує ряд препаратів, використання яких дає можливість сповільнити його прогресуючий перебіг, а також послабити / усунути актуальну симптоматику. До таких препаратів належать ліки для поліпшення розумових здібностей і пам'яті, а також ліки, орієнтовані на усунення тривоги і депресії. Додатково, звичайно, слід зазначити важливість догляду за такими хворими, тому як він їм просто необхідний. Поява симптомів, що вказують на можливу наявність у людини хвороби Альцгеймера, вимагає звернення до невролога і психіатра.