Все про Кардіологію

Причини серцевих хвороб

Постійна напруга і занепокоєння, образи, ревнощі, страх, гнів, придушення емоцій, емоційні травми, нечасті фізичні навантаження, неправильне харчування, ожиріння, цукровий діабет, ревматизм і хвороби печінки.

Серце - не просто "кров'яний насос". Це храм нашої душі, всі давні традиції говорять про це. Серце зберігає наші справжні почуття - любов і радість життя. Тому захворювання серця відображають глибинні проблеми людини. Наприклад - брак любові до себе, людей і світу, невміння просто радіти життю тут і зараз.
Невластивий індивідуальної природі ритм життя, - одна з причин порушення серцевого ритму. Погані стосунки з людьми говорять про відсутність згоди з власним серцем, нездатність "відчувати серцем" оточуючих людей.

Фактори ризику

До факторів, що сприяють розвитку серцево-судинних захворювань, фахівці відносять:
- Зайва вага. У міру накопичення жирової тканини зростає частота серцевих скорочень. У цьому випадку серце змушене забезпечувати кров'ю не тільки органи, а й «жирові запаси». Достеменно відомо: при ожирінні ризик розвитку гіпертонії зростає в 6 разів. Тому, якщо ви хочете мати здорове серце, намагайтеся підтримувати вагу в нормі.
- Підвищений рівень холестерину. Надлишок холестерину відкладається на стінках судин, що призводить до їх звуження і утруднення кровотоку. Щоб проштовхувати кров по звужених судинах, організм змушений підвищувати тиск, а значить - створювати додаткове навантаження на серце.
- Зловживання алкоголем і куріння. Щоденне вживання міцних спиртних напоїв збільшує тиск на 5-6 мм рт. ст. в рік, а компоненти тютюнового диму, потрапляючи в кров, викликають спазм судин.
- Малорухливий спосіб життя. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, на 20-50% більше ризикують захворіти на гіпертонію, ніж активно займаються спортом і фізичною працею. Регулярні фізичні вправи знижують тиск на 5-10 мм рт. ст.
- Надмірне споживання солі. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує щодня споживати не більше 5 г солі як в чистому вигляді, так і в складі продуктів харчування. Однак в більшості цивілізованих країн, в тому числі і в Росії, її їдять в 2, а часом і в 3 рази більше. Це призводить до затримки в організмі рідини, підвищення артеріального тиску, а потім до хвороб серця.
- Неправильне харчування. Надлишок в раціоні тваринних жирів, а значить, холестерину, солодкої їжі, що приводить до набору ваги, і брак овочів - все це типово для нашої країни. І, на жаль, це шкодить серцю.