все про Ендоскопію

Болі після гастроскопії

Гастроскопия вважається однією з найбезпечніших процедур і побічні ефекти після даного виду діагностики бувають вкрай рідко. Однак деякі пацієнти скаржаться на болі в животі, що з'явилися після гастроскопіческого обстеження.

З чим пов'язані ці неприємні відчуття і що слід робити в такому випадку? Причини післягастропічих болів, неприємні відчуття, розлади і болі в області шлунково-кишкового тракту, що проявилися після проходження гастроскопії, можуть бути викликані багатьма причинами. До них належать такі чинники:

1. Можливий ризик пошкодження ендоскопом дванадцятипалої кишки;
2. Взяття біопсії під час гастроскопії також може стати причиною хворобливих відчуттів, а також шлунково-кишкової кровотечі;
3. Мікротравми шлунка, стравоходу, а також верхніх відділів товстого кишечника;
4. Також під час гастроскопічного обстеження можливий ризик потрапляння інфекції в шлунково-кишковий тракт, що може спровокувати інфекційне захворювання з характерними симптомами;
5. Розрив стінки внутрішніх органів. Слід підкреслити, що легкі болі в області шлунка, також як нудота і відчуття роздратування в горлі, що виникають після гастроскопії вважаються нормальним явищем.

Адже в стравохід і в порожнину внутрішніх органів вводилося чужорідне тіло, тому є ймовірність легкого роздратування або ж мікротравми тканин. Подібні прояви не становлять жодної небезпеки для здоров'я пацієнта і проходять самі собою через нетривалий проміжок часу (зазвичай протягом доби).

Тривожні симптоми незважаючи на всі позитивні характеристики гастроскопічного обстеження, в деяких, вкрай рідкісних випадках, дійсно може мати негативні наслідки. Як визначити, чи є ваша біль нормальною тимчасовою реакцією чи серйозною проблемою?

Зверніть увагу на наступні симптоми:

• Болі тривають більше двох діб;
• Відзначається тенденція до посилення больових відчуттів;
• Лихоманка;
• Підвищення температури тіла;
• Блювота;
• Домішки крові або слизу в калі, сечі або ж блювотних масах;
• Утруднене ковтання;
• Утруднений процес сечовипускання або дефекації;
• Сильні болі в горлі або ж області грудини;
• Розлади шлунка;
• Діарея.

Якщо у пацієнта є в наявні кілька з перерахованих вище симптомів, то це може бути ознакою значної травми органів шлунково-кишкового тракту і травної системи, внутрішньої кровотечі, або попаданням в організм інфекції.

З чим пов'язані ускладнення? Зазвичай, причиною яскраво виражених і небезпечних для пацієнта побічних ефектів є недостатня кваліфікація лікаря - гастроентеролога, який проводив діагностику. Оскільки грамотний фахівець робить все надзвичайно акуратно і при найменших порушеннях, які можна спостерігати на моніторі безпосередньо в процесі обстеження, застосує всіх необхідних заходів. Ускладнення і важкі наслідки можуть спостерігатися в тому випадку, якщо гастроскопия була зроблена без урахування певних протипоказань, що теж можна віднести до лікарської помилки. Наприклад, проводити дану процедуру при аневризмі (виснаженні стінки аорти), порушеннях згортання крові (тромбоцитопенії) і виразкових ураженнях категорично протипоказано і надзвичайно небезпечно.

Що робити при болях після гастроскопії? У будь-якому, навіть самому сприятливому випадку, після проведення гастроскопічного обстеження пацієнту необхідно забезпечити спокій. При сильних, затяжних і наростаючих болях, тим більше при наявності додаткових тривожних симптомів, слід негайно звернутися до лікаря. Болі після гастроскопії є надзвичайно рідкісним явищем. Дотримуйтесь правил підготовки до гастроскопії і вибирайте для проведення даної процедури клініку з хорошою репутацією. Це значно знизить ризик можливих ускладнень.