все про Ендоскопію

Підготовка до колоноскопії

Колоноскопія - дослідження стану слизової оболонки товстої кишки.  Довжина робочої частини колоноскопа - до 145 сантиметрів, діаметр в межах 10 міліметрів. Як і інші ендоскопи, колоноскоп містить спеціальні тонкі канали, за якими можуть вводитися додаткові пристосування (наприклад, для взяття біопсії або видалення поліпів), наближатися або віддалятися з просвіту кишки.

Показання до проведення колоноскопії можуть бути найрізноманітнішими:

- патологічні домішки в калі (кров, слиз);
- наявність серед родичів хворих з різними пухлинами товстої кишки;
- раніше перенесені операції на товстій кишці (наприклад, з приводу поліпів або новоутворень, зокрема раку).

Крім того, ця діагностична методика може уточнювати дані, отримані при рентгенівському, ультразвуковому або інших дослідженнях для уточнення (верифікації) діагнозу.

В якості регулярної скринінгової процедури колоноскопія рекомендується всім чоловікам і жінкам старше 50 років - для раннього виявлення колоректального раку, а також видалення «небезпечних» з точки зору онкологів поліпів.

Підготовка до дослідження в даному випадку має особливе значення. Адже чим краще буде очищений кишечник, тим більше інформації вдасться отримати при проведенні діагностичної процедури. За три дні до планованого дослідження з харчування виключають овочі та фрукти, борошняне, продукти, що викликають рясне газоутворення. Основу харчування повинні скласти м'ясні страви в невеликій кількості. Напередодні дослідження від вечері слід відмовитися, в день дослідження - не снідати, дозволяється тільки пити воду.

image001

Очищення кишечника може проводитися як за допомогою спеціальних препаратів, так і за допомогою звичайних клізм. Сама процедура займає не більше 20 хвилин і проводиться в спеціальному кабінеті. Перед дослідженням робиться внутрішньовенна ін'єкція знеболюючого, щоб звести до мінімуму дискомфорт. Ендоскопіст вводить колоноскоп в задній прохід пацієнта і поступово вводить його до переходу тонкої кишки в товсту. При проходженні анатомічних вигинів лікар контролює рукою (через черевну стінку), як рухається апарат.

Після виконання колоноскопії не потрібно дотримання будь-якої особливої ​​дієти - можна харчуватися в звичайному режимі відразу ж після процедури. Можливо почуття «розпирання» кишечника через що вводиться під час дослідження повітря. Якщо надлишок газів не вийде природним шляхом, можна прийняти будь-який ентеросорбент (наприклад, 4-6 таблеток активованого вугілля, подрібненого і розмішати в половині склянки теплої води).