Все про Гінекологію

Медикаментозне лікування гінекологічних захворювань

Фармацевтичні препарати в гінекології призначаються у вигляді таблеток і капсул, супозиторіїв, ін'єкцій, мазей та інших лікарських форм. Залежно від характеру проблеми лікар пропише пацієнтці наступні групи ліків:

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) - ібупрофен, диклофенак, та інші - призначаються для зняття запальних явищ при інфекціях сечостатевої сфери, а також в якості знеболюючих препаратів при болісних менструаціях.

Антибіотики, антисептики, протигрибкові та противірусні препарати допомагають в лікуванні інфекційних гінекологічних захворювань, а також їх наслідків. Наприклад, в комплексній терапії гострих кондилом завжди призначаються противірусні засоби, що знищують збудник хвороби - вірус папіломи людини (ВПЛ).

Гормональні препарати служать як для лікування ендокринних розладів в гінекології, так і в якості потужних протизапальних засобів (стероїдні гормони), які перешкоджають утворенню спайок в черевній порожнині при діагностичних і хірургічних маніпуляціях. Крім того, комбіновані оральні контрацептиви на основі синтетичних гормонів підбираються для запобігання небажаної вагітності, а ряд лікарських засобів гормонального ряду використовується в лікуванні безпліддя.

Вітамінні препарати часто призначають жінкам як допоміжний засіб, що сприяє відновленню організму при різних гінекологічних захворюваннях. Також лікар може виписати пацієнтці ліки, які нормалізують рівень заліза в організмі - це може знадобитися після хронічної крововтрати (наприклад, при рясних тривалих місячних).