Все про Гінекологію

Симптоми гінекологічних захворювань

Зазвичай непорядок в статевій сфері можна запідозрити по одному з наступних симптомів:

Порушення менструального циклу проявляється відсутністю місячних, зміною характеру і тривалості кровотеч, надзвичайно великою крововтратою (коли жінка змушена частіше міняти прокладки або тампони, використовуючи гігієнічні засоби з підвищеним обсягом вбирання) і «проривними» кровотечами в середині циклу. Подібні прояви характерні для багатьох гінекологічних захворювань ендокринної та пухлинної природи

Біль. Гострий біль - ймовірна ознака загрожує життю стану: наприклад, апоплексії (розриву) яєчника, яка вимагає невідкладної госпіталізації. Ниючий біль, як правило, турбує жінку під час місячних або перед ними, в інших випадках - у ході статевого акту. Такий симптом часто супроводжує запальні процеси в піхві, матці і придатках.

Важливо знати
Пам'ятайте: ніякого болю крім невеликого дискомфорту в перші дні менструального циклу не можна вважати нормальним явищем. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо подібний симптом змушує вас приймати знеболюючі таблетки.

Патологічні: бурі, молочно-білі, жовтуваті, пінисті, гнійні, з неприємним або незвичайним запахом виділення з піхви - завжди є приводом для занепокоєння. Якщо ви помітили на нижній білизні дивні по характеру виділення, а також в разі повної відсутності будь-яких виділень, крім менструальної крові, протягом циклу (синдром сухої піхви) - запишіться на консультацію до гінеколога.

Сверблячка відзначається при різних патологіях жіночої статевої сфери. У поєднанні з рясними білими виділеннями цей симптом виникає при молочниці (кандидозу піхви).