Все про Гінекологію

Інфекційні гінекологічні захворювання

Причиною неприємних симптомів і порушення репродуктивної функції у жінок стають інфекції, що передаються статевим шляхом: хламідіоз, трихомоніаз, гонорея, кандидоз та інші. Як правило, вони проходять у прихованій формі, тому так важливо регулярно відвідувати гінеколога, здаючи мазок на мікроскопічне дослідження.

Хламідіоз відноситься до захворювань, що передається статевим шляхом. Збудник - хламідія (Chlamydia trachomatis). При цьому захворюванні можливе ураження сечівника (уретри), прямої кишки, піхви, шийки матки та очей. Поразка глотки при хламідіозі на відміну від гонореї зустрічається рідко.

Трихомоніаз відносять до захворювань, що передається статевим шляхом. Збудник - піхвова трихомонада (Trichomonas vaginalis). Трихомоніаз є одним з найбільш поширених венеричних захворювань. У жінок вражається піхва, у чоловіків - сечовипускальний канал і передміхурова залоза.

Гонорея - це найдавніша хвороба, про яку говорилося ще в Біблії, як про джерело нечистоти. Вона є одним з найнебезпечніших інфекційних захворювань, які передаються в основному статевим шляхом. Хвороба викликається патогенним мікроорганізмом - гонококом. Гонорею в простолюдді називають трипером, хоча в Німеччині це офіційна назва хвороби (Tripper).

Кандидоз викликають дріжджоподібні гриби роду Candida. Ці мікроорганізми входять до складу нормальної мікрофлори рота, піхви і товстої кишки більшості здорових людей. Захворювання обумовлене не просто наявністю грибів роду Candida, а їх розмноженням у великій кількості. Найчастіше кандидоз виникає при зниженні загального і місцевого імунітету.