Все про Гінекологію

Що таке міома матки?

Міома (фіброміома) - це доброякісна пухлина з м'язової і сполучної тканини.

Почувши такий діагноз, багато жінок впадають в паніку: «Який жах! У мене пухлина! »Спокій, тільки спокій. Міома, звичайно, річ малоприємна, але до сімейства страшних онкологічних захворювань під загальною назвою «рак» не має ніякого відношення.

Що таке міома матки?

Міома матки виникає в результаті того, що клітини матки спонтанно починають активно ділитися. Причини цього явища до кінця не з'ясовані, проте встановлено, що воно стимулюється гормонами і пов'язано перш за все з підвищеною секрецією естрогенів. Грубо кажучи, естроген стимулює зростання міоми, а прогестерон, навпаки, викликає її зворотний розвиток. Це не означає, що нормальний баланс змісту естрогену і прогестерону в крові свідчить про відсутність міоми. Справа в тому, що місцева зміна рівня естрогенів в матці найчастіше не відбивається або дуже незначно відображається на змісті гормонів цієї групи в крові.

Діагностика та лікування міоми матки

Єдиний надійний спосіб виявити міому - раз на рік ходити на профілактичний огляд до лікаря-гінеколога. Хороший спеціаліст може виявити пухлинний вузол, але для уточнення діагнозу обов'язково направить пацієнтку на УЗД. У сумнівних випадках може знадобитися лапароскопія (ендоскопічний огляд матки через невеликі проколи в черевній стінці) і гістероскопія (оптичний прилад вводять через піхву і шийку матки).

Лікування міоми залежить від віку і планів пацієнтки. Якщо протягом багатьох років міома не збільшується, і вагітніти жінка не збирається, багато лікарів пропонують лікувати пухлину таблетками. Гормональні препарати дозволяють уповільнити, а в деяких випадках і зупинити ріст міоми.

Молодим жінкам, які хочуть дитину, лікарі радять не відкладати операцію. Сама щадна - міомектомія, коли вирізають тільки самі вузли: матка майже не пошкоджується і, в подальшому, можлива нормальна вагітність. Таку операцію можна зробити ендоскопічно через кілька невеликих проколів в черевній стінці. Цей метод дозволяє уникнути рубців і значно скоротити час перебування в стаціонарі. Якщо ж пухлинні вузли дуже великі, або їх занадто багато, доводиться проводити видалення всієї матки або навіть матки з придатками.