Гастрит, хронічний гастрит

Хронічний гастрит - це хронічне запалення слизової оболонки шлунка, що виявляється порушенням фізіологічної регенерації і, внаслідок цього, атрофією залозистого епітелію, розладом секреторної, моторної і, нерідко, інкреторної функції шлунка.

В даний час хронічний гастрит є цілком певним поняттям. За хронічний гастрит можна довільно приймати скарги хворого, зміни шлункової секреції або рентгенологічно встановлюється зміна малюнка рельєфу слизової оболонки шлунка. Хронічний гастрит, перш за все, характеризується морфологічними змінами слизової оболонки, які полягають: в зменшенні кількості залоз і залозистих клітин, характерних для відповідного відділу шлунка; в заміщенні шлункових залоз відповідної частини шлунка сполучною тканиною і різними, що містять слиз, дистрофічно зміненими залозистими елементами, особливо, залозами кишкового типу; в збільшенні круглоклітинної інфільтрації в слизовій оболонці шлунка.

З цими характерними для хронічного гастриту змінами слизової оболонки шлунка в більшій чи меншій мірі корелюють зрушення функції шлунка, розлади шлункового травлення і функціональні зміни з боку інших органів травлення.